رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سپاه و ارتش در قزوین برای مقابله با کرونا به میدان می آیند


12 اسفند, 1398 - 00:41 -- روابط عمومی ۲
مدیر کل روابط عمومی استانداری:

سپاه و ارتش در قزوین برای مقابله با کرونا به میدان می آیند

سپاه و ارتش در استان قزوین برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه ها در مقابله با کرونا وارد عمل می شوند. ‍              

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،
رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین با اشاره به برگزاری نشست این ستاد به ریاست منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد از ظرفیت و توانمندی نیروی سپاه و ارتش به منظور ضدعفونی سازی معابر و اماکن عمومی در استان  استفاده شود. 
سدحسین بی نیاز افزود: در این نشست همچنین مقرر شد همه امکانات و ظرفیت های دستگاه ها در استان برای مقابله و مهار کرونا به کمک دانشگاه علوم پزشکی بپردازند.
وی با اشاره به کاهش سه ساعته کار ادارات و بانک ها در استان تا پایان هفته جاری،اظهار داشت: مقرر شد تا مدیران دستگاه ها هیچ گونه ممانعت و سخت گیری نسبت به مرخصی کارمندان بویژه افراد بیمار نداشته باشند و در صورت امکان از ظرفیت دورکاری برای کارکنان خود به ویژه بانوان دارای فرزند دبستانی وخردسال،کارمندان جانباز و دارای بیماری زمینه ای استفاده کنند.
بی نیاز اظهار داشت: استقرار تیم های بهداشتی جهت رصد وضعیت سلامت مسافران عبوری در مبادی ورودی و خروجی استان و همچنین اماکن پرترافیک و پرازدحام از دیگر بحث های این نشست بود.
وی با بیان اینکه در این نشست از خدمات نیروهای جان برکف درمانی در بیمارستان ها قدردانی شد،اظهار داشت: به منظور حفظ سلامت این عزیزان از رسانه ها خواسته شد که اعلام کنند افراد عادی نیاز چندانی به استفاده از ماسک نداشته و باید شهروندان به گونه ای رفتار کنند که اقلام بهداشتی مانند ماسک به میزان کافی در اختیار بیماران و همچنین پزشکان و پرستاران که در خط مقدم مقابله با کرونا هستند قرار بگیرد.
بی نیاز از رسانه ها خواست تا به منظور جلوگیری از ایجاد جو روانی منفی و شایعه پردازی در فضای مجازی اخبار مربوط به آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا را هر روز بعدازظهر از طریق اعلام عمومی سخنگوی وزارت بهداشت و مسوول اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا که در شبکه خبر پخش می شود دنبال کنند و از درج هرگونه اخبار غیررسمی در این خصوص خودداری کنند.
تعداد بیماران قطعی مبتلا به کرونا در استان قزوین هشت نفر اعلام شده که ۲ تن از آنها جان باخته اند.