رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اصحاب رسانه، امیران عرصه امیدافزایی در جامعه هستند


12 اسفند, 1398 - 15:34 -- روابط عمومی ۲
رییس کمیته اطلاع رسانی عمومی ستاد مدیریت کرونا استان قزوین:

اصحاب رسانه، امیران عرصه امیدافزایی در جامعه هستند

رییس کمیته اطلاع رسانی عمومی ستاد مدیریت کرونا بیان داشت: با توجه به تلاش اصحاب رسانه و همه کسانی که برای اطلاع رسانی صحیح، مجدانه تلاش می کنند می توان این قشر را امیران عرصه امیدافزایی در جامعه نامید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،
سید حسین بی نیاز در نشست فوق العاده کمیته اطلاع رسانی عمومی ستاد مدیریت کرونای استان قزوین که با حضور مسوولان روابط عمومی دستگاه هادر محل روابط عمومی استانداری برگزار شد، بیان کرد: با اتحاد، همدلی و تعهد آحاد جامعه امیدواریم بتوانیم چالش های به وجود آمده از طریق این بیماری را پشت سر گذاشته و سال جدیدی بدون دغدغه و نگرانی داشته باشیم.
 
وی گفت: با دستور استاندار محترم قزوین، کمیته اطلاع رسانی عمومی ستاد مدیریت کرونا استان قزوین تشکیل شد و ما مکلف شدیم در راستای اطلاع رسانی صحیح و به موقع و ایجاد محیطی بدون دلهره و نگرانی، روزانه گزارش هایی را به مدیر ارشد اجرایی استان و مجموعه عوامل ستاد پیشگیری از کرونا و نیز مردم عزیز ارائه دهیم.
 
بی نیاز اظهار کرد: در این راستا اصحاب رسانه و روابط عمومی ها بسیار موثر هستند. 
وی افزود:این روزها مردم ایران،پزشکان ،پرستاران و کادر درمانی بیمارستان ها را سرداران سلامت می نامند اما با توجه به تلاش اصحاب رسانه و همه کسانی که برای اطلاع رسانی صحیح و امیدبخش، مجدانه تلاش می کنند، می توان این قشر را امیران عرصه امیدافزایی در جامعه نامید.
 
رییس کمیته اطلاع رسانی عمومی ستاد مدیریت کرونا استان قزوین عنوان کرد: تا امروز شاهد همراهی شایان تقدیر رسانه های استان در اطلاع رسانی به موقع اخبار در حوزه های مختلف بوده ایم.
وی افزود: در این میان عده انگشت شماری تلاش کردند،ناکارآمدی مسوولان امر را در بوق بدمند که هدف آنها برای همه واضح است.
 
بی نیاز گفت: رسانه ها تلاش کنند در این برهه حساس گرایش های سیاسی و جناحی و شخصی را کنار بگذارند.
وی افزود: با تعامل و همگرایی و با ایجاد دغدغه جامعه به سمتی هدایت شود تا در موقعیت بسیار حساسی که قرار داریم، هر فرد وظیفه خود را به عنوان شهروند متعهد بداند و در کنار آن با آگاهی بخشی و تولید محتواهای اثرگذار ،نگرانی و استرس را در خانواده ها کاهش دهند.
 
این مسوول با اشاره به اینکه اعلام برخی آمار از سوی رسانه ها در برخی مواقع نتیجه معکوس در جامعه ایجاد می کند تصریح کرد: رسانه ها در زمینه دریافت برخی اخبار و آمار، حساسیت نشان ندهند چرا که تلاش ما اطلاع رسانی مفید در جامعه است و اعلام برخی آمارها می تواند موجب ایجاد استرس و فضای متشنج در جامعه شود.
 
بی نیاز اضافه کرد: در قالب کمیته تلاش می کنیم به صورت مستمر کانال ها را رصد کرده و اگر شائبه ای در مورد عملکرد دستگاهی ایجاد شود، باید جوابیه ای شفاف و با سعه صدر از سوی دستگاه مورد نظر تهیه تا شبهات رفع شود. 
 
رییس کمیته اطلاع رسانی عمومی ستاد مدیریت کرونا استان قزوین خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی به موقع موجب آرامش جامعه می شود و نگرانی ها را رفع می کند و توطئه بدخواهان کشورمان را نیز خنثی می سازد.
 
وی با اشاره به مصوبات این جلسه اظهار کرد: فضای مجازی، صدا و سیمای مرکز قزوین جهت تولید محتوا تلاش کنند که در راستای تعامل باکمیته اطلاع رسانی ستاد باشد. 
بی نیاز افزود: با توجه به محدودیت منابع دولتی نیازمند یاری خیرین حوزه سلامت هستیم، و در این راستا این امر نباید برداشت سیاسی از سوی برخی افراد سودجو باشد. 
 
بی نیاز ادامه داد: ساز و کار ورود به بیمارستان ها و مراکز درمانی در حال حاضر به صورت ویژه می باشد و رسانه ها به این امر اصرار نورزند.
 
وی تاکید کرد:رسیدگی به عدم توزیع ماسک و ملزومات بهداشتی از سوی سازمان صمت، استقرار پایگاه های هلال احمر در ورودی شهرها جهت اطلاع رسانی دقیق به مسافران انجام شود.
 
وی در پایان یادآور شد: توصیه موکد به مردم عزیز می شود تا در منزل به عنوان بهترین و آسان ترین راه مصون ماندن از ویروس کرونا بمانند.