رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حضور کارمندان در ادارات قزوین چرخشی می‌شود


21 اسفند, 1398 - 00:23 -- روابط عمومی ۲
رییس کمیته اطلاع رسانی عمومی ستاد مدیریت کرونای استان قزوین:

حضور کارمندان در ادارات قزوین چرخشی می‌شود

به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، حضور کارمندان ادارات قزوین در محل کار طی هفته پایانی سال به صورت چرخشی و نوبتی خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،
رئیس اطلاع رسانی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین اظهار داشت: این تصمیم در سیزدهمین نشست این ستاد که به ریاست استاندار برگزار شد، اتخاذ و مصوب شد.
 
سید حسین بی نیاز افزود: بر این اساس در هر روز از هفته ۵۰ درصد پرسنل و کارمندان هر دستگاه در محل کار حضور می یابند و مقرر شد با اطلاع رسانی لازم به مردم، آنها به جز موارد ضروری به ادارات مراجعه نکنند و در صورت وجود خدمات الکترونیکی دستگاه ها، بدون مراجعه به ادارات از خدمات آنها بهره مند شوند.
 
وی اظهار داشت: اجرای دورکاری کارمندان در دستگاه هایی که امکان این نوع فعالیت وجود دارد نیز از هفته آینده با قوت بیشتری اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
 
بی نیاز گفت: براین اساس مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی باید با دورکاری کارمندانی که می توانند در منزل به کار و خدمت بپردازند، موافقت کنند.
 
وی اظهار داشت: در دستگاه های اجرایی باید نکات بهداشتی لازم مورد رعایت قرار بگیرد و تمهیداتی اندیشیده شود که بدون تجمع، به ارباب رجوع پاسخ داده شود.
 
این مسوول گفت: یکی از دیگر مصوبات این نشست بستن درب همه بقاع متبرکه (امامزاده ها) و آرامستان های استان در پنجشنبه آخر سال و لحظه سال تحویل بود.
 
رئیس اطلاع رسانی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین اظهار داشت: این تصمیم با هدف حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع کرونا اتخاذ شده است.
 
بی نیاز اظهار داشت: در این نشست مصوب شد با نظارت بخشداران و دهیاران، شهروندانی که در نوروز به روستاها و زادگاه های خود سفر می کنند، غربالگری سلامت شوند تا از انتقال ویروس کرونا به روستاها پیشگیری شود.
 
وی اظهار داشت: در این نشست همچنین مصوب شد از ظرفیت خیران بخش سلامت برای مقابله و پیشگیری از کرونا بیش از پیش استفاده شود و مقرر شد شماره حساب کمک های مردمی دانشگاه علوم پزشکی (۳۷۱۶۸۵۹۹) در رسانه ها برای دریافت کمک های مردم معرفی و اطلاع رسانی شود.
 
این مسوول گفت: در این نشست مصوب شد تا از ظرفیت اتاق اصناف و کسبه خوشنام برای بستن موقت واحدهای صنفی و مغازه ها استفاده شود تا  درحد امکان از به کارگیری قوه قهریه و اجبار برای تعطیلی برخی واحدهای صنفی که خطر ابتلا و انتقال ویروس در آنها بالاست، جلوگیری شود.
 
وی اظهار داشت: در همین خصوص در این نشست از اقدام خودجوش طلافروشان قزوین در بستن واحدهای خود نام برده شد و از این صنف قدردانی شد.
 
بی نیاز گفت: در این نشست مصوب شد یک تیم ارزیاب عملکرد دستگاه ها در اجرای مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا را بررسی کرده و مدیران دستگاه های موفق تشویق شده و مدیران دستگاه های کم کار نیز تذکر گرفته و توبیخ شوند.
 
این مسوول افزود: در این نشست همچنان بهترین راهکار جلوگیری از انتقال و شیوع کرونا در خانه ماندن عنوان شد و از شهروندان درخواست شد تا به جز موارد ضروری و برای تهیه مایحتاج عمومی آن هم با رعایت کامل موارد بهداشتی از منزل خارج نشوند.