Skip to main content

You are here

نقش مطبوعات در پیروزی انقلاب اسلامی بی بدیل بود

Error message

  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).

رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین
30 January, 2015 - 00:14 -- روابط عمومی
رئیس شورای اطلاع رسانی استان:

نقش مطبوعات در پیروزی انقلاب اسلامی بی بدیل بود

مدیر ان غیر پاسخگو ،بازخواست می شوند
معاون سیاسی و امنیتی استانداری:نقش روزنامه ها در پیروزی انقلاب نقش برجسته و بی بدیلی بود که با سال ها کار مبارزاتی و اثرگذار برابری می کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

ایوب رحیمی در در نشت مشورتی با شورای نمایندگان مطبوعات سراسری استان بیان داشت:  نشست مشورتی و مشترک با اصحاب رسانه خوب و اثرگذار است و باید از ظرفیت همدیگر در راستای خدمت به مردم استفاده کنیم تا امروز و فردای بهتری را برای شهروندان فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه" نشریات سراسری جایگاه خاصی در تحولات  فرهنگی و سیاسی دارند" افزود: نقش روزنامه ها در پیروزی انقلاب نقش برجسته و بی بدیلی بود که با سال ها کار مبارزاتی و  اثرگذار برابری می کرد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار تصریح کرد: مطبوعات پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند که می توانند به شکل مسئولانه و صادقانه مسائل و مشکلات به گوش مسئولین برسانند و از طرف دیگر عملکرد مسئولین را برای مردم و افکار عمومی منعکس کنند.
رحیمی گفت: علی رغم توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات ، مطبوعات و روزنامه ها  هنوز جایگاه خاصی در نزد مردم دارند  و با طرح و معرفی دیدگاه ها و نقطه نظرات جریانات مختلف می توانند در تصمیم گیری های کلان به مدیران و مسئولین کمک کنند.
وی افزود:  در حال حاضر و در دولت تدبیر و امید نیز مطبوعات می توانند بازوان دولت در پیگیری و تحقق شعارها ی دولت باشند و مسائل و مشکلات را به مسئولین و مدیران گوشزد کنند .
رییس شورای اطلاع رسانی با بیان اینکه" در یک سال گذشته مسئولین نسبت به اطلاع رسانی عملکرد دولت ضعیف عمل کرده اند." ادامه داد:. هر مدیری موظف است پاسخگوی عملکرد خود باشد چون لازمه مسئولیت ،پاسخگویی است و اگر مدیر ان و مسئولینی پاسخگو نباشند باید بازخواست شوند.
  وی با اشاره به گلایه و انتقاد رییس جمهوری از رسانه ملی درخصوص عدم انعکاس دستاوردهای دولت تدبیر و امید افزود:  اخیرا" از سوی معاون اول رییس جمهور بخشنامه ای به تمام دستگاهها ارسال شده  که  بر اساس آن دستگاهها موظف هستند ظرف 24 ساعت به سوالات و انتقادات رسانه ها پاسخ بدهند و اگر در برخی مواقع پاسخگویی به مصلحت نبود که باید جوابیه را به شکل مکتوب به دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت و استان منعکس کنند.
رحیمی بیان داشت: طبق فرمایشات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری مسئولین باید پاسخگوی عملکرد خود باشند و مطبوعات می توانند این موضوع را پیگیری کنندکه این موضوع مورد تاکید و تایید دین مبین اسلام نیز هست.
وی افزود:مطبوعات و روزنامه نگاران قشر مظلومی هستند که بعضا"صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته اند و در شرایط کنونی هزینه راه اندازی وانتشار مطبوعات بالاست اگرچه از نظر فرهنگی نیز در این زمینه مشکل داریم که در این زمینه باید بتوانیم با ترویج فرهنگ روزنامه خوانی و کتابخوانی در جهت تغییر  ذائقه فرهنگی جامعه حرکت کنیم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اظهار کرد: اگر فرهنگ درست نشود هراندازه در حوزه اقتصادی سرمایه گذاری کنیم نتایج زیادی نخواهیم گرفت چون قتصاد سالم در سایه  فرهنگ سالم محقق می شو و وضعیت فعلی غرب بیانگر همین مساله است. اگر یک درصد هزینه ها و سرمایه گذاری های بخش اقتصادی در حوزه فرهنگ صورت بگید نتایج بهتری به دنبال خواهد داشت.
وی تصریح کرد: مردم به مطبوعات به عنوان یک سند نگاه می کنند و این اعتماد مردم به رسانه ها نباید دست کم گرفته شود بلکه باید آن را حفظ و گسترش داد و لازمه آن این است که سعه صدر و وسعت دید داشته باشیم، زود برآشفته نشویم و تنگ نظری ها را کنار بگذاریم و جهت منافع ملی  و خدمت به مردم در کنار هم قرار بگیریم.
گفتنی است در ابتدای این نشست نمایندگان نشریات سراسری استان به بیان نقطه نظرات ،پیشنهادات و مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند و  درخصوص تعامل مدیران با رسانه ها، تامین بخش از هزینه های مطبوعات، راه اندازی مجتمع  مطبوعات در استان،اشتراک و آبونه کردن نشریات از سوی دستگاهها،آموزش خبرنگاران و اصحاب رسانه،آسیب شناسی روابط عمومی های دستگاه ها،استفاده از ظرفیت رسانه های ملی برای حل مسائل ، ترویج فرهنگ روزنامه خوانی از سوی مدیران شهری،فعال کردن پایگاه های اطلاع رسانی دستگاهها و ساماندهی دکه های مطبوعاتی مطالبی بیان کردند.ع/