Skip to main content

You are here

منتقدین رادیکال می خواهند دست دکتر روحانی را در تعیین کابینه جدید ببندند

Error message

  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).

9 July, 2017 - 10:16 -- عابدی
علیرضایی دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین:

منتقدین رادیکال می خواهند دست دکتر روحانی را در تعیین کابینه جدید ببندند

دولت دوازدهم بدون توجه به تخریب ها شکل خواهد گرفت
علیرضایی دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین:منتقدین رادیکال می خواهند دست دکتر روحانی را در تعیین کابینه جدید ببندند/دولت دوازدهم بدون توجه به تخریب ها شکل خواهد گرفت

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی مدیر کل روابط عمومی استانداری قزوین "درخصوص اینکه آیا رای و نظر مردم مبنای مشروعیت  دولت ها و حکومت ها محسوب می شود یا نه؟ بحث های زیادی در ادورا مختلف  در بین  علما و صاحب نظران در گرفته است." اظهار کرد : واقعیت قضیه این است که از آنجائیکه در حوزه و عالم سیاست همه خود را حق می پندارند و تصور می کنند که گروه و جریان آنها  بهتر می تواند کشور را مدیریت و به مردم خدمت  کند  لذا رجوع به آرای مردم و تن دادن به دموکراسی بهترین ابزار و شیوه ای است که در جامعه جدید به عنوان میزان و ملاک سنجش برای صحت و سقم این ادعاها پذیرفته و نهادینه شده است .

علیرضایی  با تاکید بر اینکه در جامعه جدید این مردم هستند که مدیران خدمت رسان و مدیران غیر خدمت رسان را انتخاب  و از هم تفکیک  می کنند ؛ خاطرنشان کرد : در دنیای معاصر و اداره حکومت ها و دولت ها امروز در مقام اجرا ودر مدیریت اجرایی راهی غیر از اینکه آرای اکثریت بعنوان فصل الخطاب برای رفع اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه ها پذیرفته شود وجود ندارد ولو اینکه برخی منتقد و مخالف با نتیجه  و خروجی آراء مردم باشند اما در مقام عمل باید به آرای اکثریت احترام بگذارند  
مدیر کل روابط عمومی استانداری قزوین  تصریح کرد: البته رای و نظر منتقدین و مخالفین دولت محترم است اما راهکار برگشت مخالفین به دولت و  قدرت این نیست که به زیر میز بزنند و چارچوب و قاعده بازی را رعایت نکنند بلکه باید در مسیر قانونی  با فعالیت های  سیاسی ، فرهنگی،  اجتماعی  و ایجاد تعامل و جلب اعتماد عمومی بتوانند فکر و نظر مردم را تغییر داده تا بتوانند در دوره بعد اکثریت را با خود همراه کنند .در پیش گرفتن هر روش و شیوه ای خارج از این محکوم و غیرقابل دفاع است. 
 وی بازنگری در نوع نگاه به آرای مردم را از سوی برخی جریانات سیاسی ضروری دانست و گفت : مخالفین دولت  باید نگاه خودشان را به رای مردم تغییر دهند و به رای ، سلیقه ، فکر و تحلیل و دیدگاه  مردم احترام و ارزش بگذارند؛    نگویند رای مردم مشروعیت و اصالت ندارد  چرا که این نوع نگرش و افکار آنها را بیش از پیش از مردم دورتر و شکاف آنها با مردم عمیق تر می گردد؛  و ادامه این روند هیچ سود و منفعتی برای آنان در بر نخواهد داشت.
این مقام مسئول در خصوص عواقب عدم تن ندادن گروه های سیاسی به رای و نظر مردم افزود : اگر سیاستمداران هر دو جریان به گفتگو تن در ندهند  و در شرایط عادلانه  رقابت نکنند  و خروجی رای مردم را نپذیرند ناچار باید به خشونت در مقام عمل  ، تندروی ، اتهام زنی ، پرونده سازی  و تخریب تن بدهند که در این صورت با افزایش تنش، هدر رفت ظرفیت ها و توانمندی ها میواجه خواهیم بود که این وضعییت برای هیچ گروهی سود و ثمری نخواهد داشت.
دبیر شورای اطلاع رسانی استان ادامه داد : از سوی دیگر اگر راه گفتگوی انتقادی ، دلسوزانه و همراه با راهکار و برنامه از سوی منتقدین با دولتی که برآمده از رای و نظر مردم است در پیش گرفته نشود قطعا" مخالفین دولت به سمت بیان اظهارات غیر واقعی،آرمان گرایانه ،غیر عقلانی،شعار گونه و پوپولیستی حرکت خواهند کرد.
وی تاکید کرد : در دولت دوازدهم باید بیش از پیش فضا و بستر مناسب برای بیان دیدگاه ها،انتقادات و نقطه نظرات گروه ها و جریانات مختلف سیاسی فراهم شود تا همگان در فضای آرام  و بدون دلهره  و تشویش حرف های خودشان را بزنند و یک حکومت و دولت مقتدر، همواره باید گوش هایی باز و دهانی نیمه بازداشته باشد.
منتقدین دولت به قاعده بازی دموکراسی تن بدهند
این مقام مسئول در خصوص حجم گسترده تخریب دولت از سوی برخی از مخالفین گفت : یکی از اهداف تخریب گران این است که بتوانند در ترکیب و نوع شکل گیری دولت دوازدهم تاثیر بگذارند لذا تلاش دارند با تهدید و ایجاد فضایی التهابی دست دکتر روحانی را برای انتخاب اعضای کابینه جدید ببندند.
وی تاکید کرد : تلاش تخریب گران این است که  کابینه ی همطراز خواست و اراده مردم در دولت دوازدهم شکل نگیرد ؛و  در نهایت مردم از دولت دوازدهم ناامید و مایوس شوند در حالی که انتظار طبیعی و اولیه جامعه  این است که رییس جمهور کابینه ای در راستای تحقق شعارهای انتخاباتی و خواست رای دهندگان و پایگاه اجتماعی دولت تشکیل دهد.
مدیر کل روابط عمومی استانداری قزوین تاکید کرد :  از سوی دیگر هدف مخالفان دولت از حجم گسترده تخریب ها،بازسازی روحی  و روانی جریان و هواداران شان می باشد تا بتوانند موقعیت  سیاسی و اجتماعی خود را در جامعه ترمیم کنند و به حامیان خود دلداری دهند که از ادامه فعالیت ناامید  نشوند.
وی در خصوص میزان تاثیر تخریب منتقدین در تصمیم گیری دکتر روحانی برای انتخاب کابینه دولت دوازدهم  بیان داشت :  بدون تردید فضا سازی منتقدین هیچ تاثیری  در نوع تصمیم گیری رییس جمهورنخواهد داشت چرا که در چند مرحله دکتر روحانی در صحبت های بعد از انتخابات  بر پایبندی خود بر شعار ها و وعده هایی که به مردم  داده تاکید و اصرارداشتند 
علیرضایی خاطرنشان کرد :  رییس جمهور اعلام کرد با شناخت دقیق شرایط کشور و جامعه پای به عرصه انتخابات  گذاشته است  بنابر این ترکیب  دولت دوازدهم  با قدرت و قوت و اقتدار  بیشتر بدون توجه به تخریب ها ، تهمت ها و شبه افکنی ها  شکل خواهد گرفت.
مدیر کل روابط عمومی استانداری قزوین در زمینه وضعییت و جایگاه مخالفین و منتقدین دولت در استان قزوین  بیان داشت :  طیف مخالفین  دولت در استان قزوین در یک سطح قرارندارند و بخشی از مخالفین دولت در استان افرادی منصف و منطقی هستد که در بیان نقطه نظرات خود هم نیمه خالی لیوان را می بینند و هم نیمه پر را و باصطلاح در بیان نظرات جانب انصاف را رعایت می کنند  اما برخی از مخالفین و منتقدین دولت موضعی تند و رادیکال دارند که به دلیل برخورداری از تربیون  و رسانه پژواک صدای شان بیشتر شنیده می شود.
این مقام مسئول با اعلام اینکه  مشی دولت همیشه مدارا با منتقدین بوده که آنها به راحتی بتوانند صدای خود را به گوش مردم برسانند گفت : منتقدین رادیکال دولت باید اثر گذاری صحبت ها و دیدگاههای خود را در جامعه بررسی کنند  که آیا طرح و بیان  انتقادات و موضع گیری های آنها  به تقویت و تحکیم پایگاه اجتماعی آنها  منجر شده و نخبگان و افراد بیشتری از جامعه را با آنها همراه کرده است؟ .
دولت دوازدهم بدون توجه به تخریب ها شکل خواهد گرفت
دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین افزود: اگر نتیجه و ارزیابی آنها مثبت است به توسعه  و بسط  دیدگاه  ها و انتقادات خود  در جامعه ادامه بدهند اما اگر مردم و جامعه توجهی به این انتقادات یکسویه و جناحی ندارند و افکار آنها بارها از سوی مردم پس زده شده است و دیدگاه آنان صرفا از سوی دوستانشان مورد تائید قرار می گیرد با شجاعت و شهامت در دیدگاه و منش خود تجدید نظر کنند که این برای آینده سیاسی آنها بهتر خواهد بود . 
علیرضایی در پایان یادآور شد : لذا در سطح استان قزوین نیز با انسجام و اقتدار لازم، سیاست ها و برنامه های دولت  تدبیر و امید بدون توجه به تخریب های غیرمنصفانه و یکسویه نگر پیش خواهد رفت.