Skip to main content

You are here

آموزش و غربالگری خبرنگاران استان قزوین در اولویت قرار گیرد

Error message

  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).

3 August, 2017 - 22:29 -- عابدی
دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین:

آموزش و غربالگری خبرنگاران استان قزوین در اولویت قرار گیرد

روابط عمومی ها شعبه دوم رسانه ها هستند
دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین گفت: برای تقویت فعالیت حرفه ای رسانه ها با کمک خانه مطبوعات، آموزش تخصصی، غربالگری و تشکیل بانک اطلاعاتی خبرنگاران در اولویت قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نشست مشترک شورای مرکزی روابط عمومی های قزوین با اعضای خانه مطبوعات استان قزوین عصر پنجشنبه در سالن باقرالعلوم مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد.

نصرت الله علیرضایی در این نشست که برای بررسی وضعیت رسانه های محلی و هماهنگی در برگزاری جشن روز خبرنگار برگزار شد اظهارداشت: در استان قزوین ۱۳۵ روابط عمومی در دستگاههای اجرایی، شرکتها، شهرداری ها و دانشگاهها فعالیت می کنند که از میان آنها ۲۲ روابط عمومی فعال انتخاب شده و در شورای روابط عمومی های استان عضو شده اند تا با ایده های خود بتوانند به تعامل بیشتر با رسانه ها کمک کنند.

وی افزود: در گذشته قدرت و ثروت از عوامل مهم تعیین کننده در افکار عمومی محسوب میشد اما در عصر کنونی اطلاعات و رسانه هم به عنوان عنصر کلیدی تاثیرگذار است و هر کس اطلاعات و دانش بیشتری داشته باشد از اقثتدار بیشتری برای تاثیرگذاری برخوردار خواهد بود.

علیرضایی تصریح کرد: امروز به تعامل منطقی بین رسانه ها و روابط عمومی ها نیازمندیم تا بتوانیم ضمن پاسخگو کردن مدیران از این ظرفیت برای اطلاع رسانی استفاده کرده و مردم را در جریان کارهای انجام شده قرار دهیم و مشکلات را نیز شناسایی و رفع کنیم.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین بیان کرد:نگاه دولت حمایت از رسانه ها وتعامل با آنها و اعتمادسازی است و در استان نیز باور داریم که رسانه ها دست راست مدیران دستگاههای اجرایی هستند که میتوانند به ارتقاء جایگاه دستگاهها و حل مشکلات کمک کنند.

علیرضایی تصریح کرد:رسانه های حرفه ای در استان قزوین مشاورانی امین و رایگان برای مدیران دستگاههای اجرایی هستند و می توانند مانند چشم وگوش و زبان مردم عمل کنند و با انعکاس واقعیتهای جامعه به مسئولان به تصمیم گیری درست آنها کمک کنند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین اظهارداشت: روابط عمومی ها شعبه دوم رسانه ها در درون سازمانها و ادارات هستند و هیچ تقابلی میان آنها نیست و امیدواریم در دوره جدید خانه مطبوعات رویکرد تعاملی تقویت و اعتمادسازی دوچندان شود.

وی اضافه کرد:باید از ظرفیت دستگاهها برای حفظ حقوق و جایگاه رسانه ها بخوبی استفاده کنیم وخانه مطبوعات به عنوان یک نهاد مردمی و نماینده رسانه ها در این مسیر نقش تعیین کننده ای دارد.

علیرضایی گفت: خانه مطبوعات باید فراجناحی و به عنوان یک تشکل صنفی برای تامین نیازهای اساسی خبرنگاران و حل مشکلات آنها با جدیت بیشتری ورود کند و ما نیز در استانداری آمادگی کامل داریم از همه ظرفیت های خود برای همراهی با خانه مطبوعات و حل مشکلات معیشتی و مسکن آنها استفاده کنیم.

وی بیان کرد:باید سعه صدر داشته باشیم و با همدلی بیشتر بین رسانه و روابط عمومی برای پاسخگو کردن مدیران، اطلاع رسانی بموقع و دقیق و تقویت شایسته سالاری در انتصاب ها کمک کنیم و بدانیم هنوز در آغاز راهی سخت هستیم که با ممارست و تلاش می توانیم به اهداف خود دست یابیم.

علیرضایی یادآورشد: مدیری که به رسانه ها توجهی ندارد و پاسخگو نیست حتما از مسیر اصولی و شایسته سالاری به مسئولیت نرسیده لذا خود را پاسخگو نمی داند و در این میان رسانه ها می توانند شایستگان را از افراد ناتوان و ضعیف تشخیص داده و به مردم معرفی کنند.

وی از آمادگی استانداری برای برگزاری دوره های تخصصی برای خبرنگاران خبرداد واظهارداشت:این همکاری تاکنون صورت گرفته و پس از این هم در دوره جدید خانه مطبوعات تداوم خواهد یافت.

رئیس شورای مرکزی روابط عمومی های استان نداشتن بانک اطلاعاتی دقیق و به روز از خبرنگاران را از مشکلات و چالش های این عرصه ذکر کرد و گفت: با غربالگری فعالان رسانه در استان باید نسبت به ساماندهی فعالیتها، تقویت جایگاه خبرنگاران حرفه ای، برنامه ریزی برای حمایت از رسانه های تاثیرگذار و هماهنگی در کارها اقدام کنیم.

علیرضایی بیان کرد: بزودی مراسم تجلیل از خبرنگاران و رسانه های فعال و حرفه ای در عرصه های خبرگزاری ها، نشریات مکتوب، هفته نامه و روزنامه های محلی و سراسری و پایگاههای خبری برگزار خواهد شد.