Skip to main content

You are here

دهه فجر فرصتی برای بازبینی شعارهای انقلاب اسلامی است

Error message

  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).

28 January, 2018 - 14:08 -- روابط عمومی 1
علیرضایی:

دهه فجر فرصتی برای بازبینی شعارهای انقلاب اسلامی است

تبیین و تشریح خدمات و دستاوردهای نظام از برنامه های تصویب شده ستاد بزرگداشت دهه فجر
دبیر ستاد بزرگداشت دهه فجر استان قزوین گفت: این ایام فرصت مناسبی برای بازبینی و مرور شعارها و آرمان ها و بررسی و ارزیابی دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" نصرت الله علیرضایی" روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برنامه های این دهه در آستانه بزرگداشت سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی،افزود:این دهه فرصتی مناسب برای تعامل و ارتباط بیشتر و گسترده تر مسئولان با مردم به عنوان ولی نعمتان انقلاب اسلامی و فرصتی برای پاسخ دادن به انتظارات ، دغدغه ها و انتقادات مردم و آسیب شناسی کارنامه انقلاب اسلامی، محسنات انقلاب، نقاط ضعف و کاستی ها و خلاءهای موجود در شعارهای انقلاب می باشد که به دلایل مختلف هنوز عملی نشده یا به طور کامل محقق نشده است.
وی اضافه کرد: دهه فجر این فرصت را فراهم می کند تا مسئولان و کارگزاران بیش از گذشته به میان مردم رفته و با افزایش دیدارهای چهره به چهره و رو در رو با مردم ، گوش شنوایی برای سوالات و خواسته های جامعه باشند.
علیرضایی تصریح کرد: مسئولان باید در این دهه انتقادات مردم را با جان و دل بشنوند و نقایص را بپذیرند و اگر نتوانسته اند کاری انجام دهند با زبان بلند پوزش بخواهند.
وی با بیان اینکه اگر نظامی مردم را نداشته باشد چیزی نخواهند داشت،افزود: شکل گیری انقلاب اسلامی با مردم بوده و انقلاب بدون مردم هیچ ارزشی نخواهد داشت.
دبیر ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر در استان قزوین افزود: ستاد دهه فجر در استان برنامه های مختلف ومتنوعی را برای این دهه پیش بینی کرده و برنامه های این هفته در این ستاد از سوی استاندار ترسیم شده است.
وی با بیان اینکه تقویت ارتباط و تعامل گسترده با مردم در این ایام توسط استاندار قزوین به مدیران تاکید شده است،افزود: اطلاع رسانی، تبیین و تشریح خدمات و دستاودهای نظام از برنامه های تصویب شده ستاد بزرگداشت دهه فجر هستند.
علیرضایی ادامه داد: برگزاری جشنواره فرهنگی وهنری با رعایت شئونات ایام فاطمیه در کنار نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی، برگزاری تورهای رسانه ای برای بازدید از حوزه های صنعت و کشاورزی و مراکز علمی به عنوان دستاوردهای انقلاب در کنار نشست های خبری و تعامل نزدیک با اصحاب رسانه و خبرنگاران در این دهه باید در دستور کار مدیران قرار گیرند.
وی همچنین گفت: به مدیران دستگاه ها تاکید شده است که برگزاری نشست های خبری و اطلاع رسانی از عملکرد و برنامه های دستگاه متبوع خود را قبل از شروع دهه فجر جدی بگیرند در حالی که هنوز در این زمینه اقدام جدی مدیران را شاهد نیستیم و امیدواریم مدیران و مسئولان در این زمینه با همت و جدیت مضاعف اقدام کنند.
دبیر ستاد بزرگداشت دهه فجر استان قزوین افزود: استفاده از شعار سال به عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در برنامه ها، استفاده ویژه و گسترده از پرچم ایران اسلامی به عنوان نماد وحدت و وفاق و غرور ملی، پاسخ گویی مدیران به انتقادات و مردم محور بودن برنامه های دهه فجر به مفهوم استفاده از سازمان ها و تشکلهای مردم نهاد د راین دهه مورد تاکید است.
وی افزود: انتظار می رود در این ایام فرمانداران و مدیران در تریبون های نماز جمعه و مساجد برای تببین خدمات و دستاوردهای نظام و گزارش برنامه ها و پروژه های دهه فجر حضور یابند و گل افشانی ودیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران و تجلیل از خانواده های شهدای قبل از انقلاب و ایثارگران کارمند نیز در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: مدیران در این ایام مبارک باید از ظرفیت زندانیان سیاسی قبل از انقلاب در برنامه های سازمانی وعمومی استفاده کنند تا شرایط انقلاب اسلامی وفضای سخت آن دوره برای نسل های جوان بازگو شود.
علیرضایی همچنین گفت: مدیران از ظرفیت رسانه ملی و صداو سیما به خصوص ویژه برنامه های فجر اقتصادی و گوهر تابان باید استفاده کنند و علاوه بر آن از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در انعکاس خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی بهره برداری نمایند.
این مسئول ادامه داد: فضاسازی و تبلیغات محیطی با مضمون انقلاب اسلامی در عین رعایت شئونات فاطمیه توسط شهرداری ها نیز در این ایام باید مورد توجه قرار بگیرد.
مدیر کل روابط عمومی استانداری قزوین افزود: جدول سفر استاندار و معاونان وی به شهرستان ها و بخش ها به مناسبت دهه مبارک فجر تدوین شده است و از هفته آینده این سفرهای شهرستانی کلید خواهد خورد.
علیرضائی افزود: میثاق با شهیدان، ادای احترام به تمثال حضرت امام (ره)، گلباران مزار شهدا، نواختن زنگ انقلاب و دیدار با نماینده ولی فقیه از جمله برنامه های روز نخست از دهه فجر انقلاب اسلامی در سال جاری خواهد بود.